w Praszce
ul. Styczniowa 7
46-320 Praszka

szkola_4@op.pl
» strona główna / Projekt "Cyfrowobezpieczni"

Projekt "Cyfrowobezpieczni"

Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców do udziału w projekcie edukacyjnym "CYFROWOBEZPIECZNI"-

Bezpieczna Szkoła Cyfrowa do którego realizacji przystąpiła nasza szkoła więcej informacji na https://www.cyfrowobezpieczni.pl/

1.  19 czerwca w naszej szkole był dniem edukacyjno- informacyjnym poświęconym tematyce bezpieczeństwa cyfrowego. W Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego przyjechała do nas edukator Lidia G. powitana przez  dyrektora szkoły. W sali gimnastycznej  edukator zapoznała uczniów i nauczycieli z projektem i przeprowadziła prezentację podstawowych problemów dotyczących cyberbezpieczeństwa uczniów. Uczniowie otrzymali plakty dotyczące bezpieczeństwa cyfrowego. Uczniowie klas starszych kolejno w zespołach klasowych byli uczesnikami warsztatów. W trakcie warsztatów z wykorzystaniem różnych środków zostały podjęte próby odwzorowania realnych sytuacji z jakimi mogłyby sie  spotkać dzieci przy korzystaniu z internetu nt. bezpiecznego konta i hasła. W godzinach popołudniowych  edukator przeprowadziła spotkanie informacyjno - edukacyjne z nauczycielami. W trakcie którego przedstawiła temat cyberzagrożeń występujących wśród uczniów, formy pomocy dla szkoły, film i materiały projektu ze strony cyfrowobezpieczni.pl, broszury dla nauczycieli i rodziców.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Praszce